értékelés
 ARCHÍVUM  /  VERSENY EREDMÉNYEK  /  SPORT EREDMÉNYEK
 ÁPRILIS 20. 2020  /  ISKOLA TITKÁRSÁGA

A Szlovák Köztársaság Oktatási, Tudományos, Kutatási és Sportminisztériuma által 2020. április 6-án kiadott, Irányelvek az alapiskolás tanulók értékeléséhez az oktatás felfüggesztése által okozott rendkívüli helyzetben a 2019/2020-as tanévben alapján az alistáli Corvin Mátyás Alapiskola igazgatósága tudatja iskolánk diákjaival és azok törvényes képviselőivel, hogy a következő tantárgyakat a fennálló rendkívüli helyzetre való tekintettel nem osztályozzuk:

- munkára való nevelés
- zenei nevelés
- képzőművészeti nevelés
- etikai nevelés
- vallási nevelés
- technika
- testnevelés
- polgári nevelés

Ezen tantárgyak mellé az év végi bizonyítványban az "abszolválta" kifejezés kerül. A többi tantárgy esetében az értékelés az Oktatási Minisztérium által a későbbiekben előirányzott utasítások szerint valósul meg.

Az első évfolyam tanulói az év végi bizonyítványban kizárólag szóbeli értékelést kapnak. Felhívjuk a figyelmet, hogy a pedagógiai tanács döntése értelmében azon felső tagozatos tanulók, akik nem teljesítik a távoktatás követelményeit és az oktatás felfüggesztését megelőző időszakban elégtelen eredményeket értek el, elrendelhető a felsőbb évfolyamba való lépés előtti vizsgáztatás, melyre leghamarabb két hónappal az oktatás újrakezdése után, vagy 2020. augusztus 31-ig kerülhet sor.

Cikkek az Archívumból 19/20

Corvin Mátyás Alapiskola®2005