Okt. 1.
Riport: Iskolánk új-régi diákjai
Riport  ¦   2015.10.01.

Riportunk alanyai olyan diákok, akik pályafutásuk során több iskolában jártak már, így őket kértük, meséljenek, hasonlítsák össze a mi és a volt iskolájukat. A felső tagozatról olyan diákokat kerestünk meg, akik legalább 1 évet töltöttek iskolánkban.
A megkérdezettek: Petrik Viktória, Pachman Anasztázia, Vangel Vivien.

1. Annak idején, miért kellett iskolát váltanod? Miért pont ebbe az iskolába jöttél?

Petrik Viki: Alistába nem én akartam költözni.Anyunak megtetszett és ide akart jönni.
Pachman Anasztáziai: Mielőtt Alistálba költöztünk volna, Királyfiakarcsán laktunk egy társasházban. Szüleim vásároltak egy családi házat itt a faluban és ideköltöztünk. Szüleim úgy döntöttek, hogy beíratnak a Corvin Mátyás Alapiskolába, így nem kell autóbusszal utaznom a régi iskolámba.
Vangel Vivien: Szabad akaratomból jöttem át ide, mivel az akkori legjobb barátnőm ide iratkozott.

2. Izgultál az első nap, hogy milyenek lesznek az osztálytársaid?

Petrik Viki: Igen, de lehet, hogy csak azért mert nem év elején jöttem hanem novemberben.
Pachman Anasztáziai: Izgultam persze, szerintem mindenki izgul ilyenkor. Új iskola, új osztálytársak. Sok kérdés kavargott bennem. Szóval izgultam igen.
Vangel Vivien: Õszintén?! Nem.

3. Ismertél valakit ebből az iskolából, esetleg az új osztályodból?

Petrik Viki: Senkit sem ismertem, minden új volt
Pachman Anasztáziai: Senkit sem ismertem sem az osztályból, de még az iskolából sem. Kivéve az öcsémet persze, akit velem együtt írattak be a szüleim.
Vangel Vivien: Igen, sok diákot ismertem már, az osztályomból körülbelül hármat.

4. Milyenek voltak az első tapasztalatok?

Petrik Viki: Mindenki kedves volt.
Pachman Anasztáziai: Már az első nap nagyon kedvesen fogadtak az új osztálytársaim, mindenki bemutatkozott. Már akkor láttam, hogy jó lesz itt nekem.
Vangel Vivien: Szinte fél iskolának nem voltam szimpatikus, beképzeltnek és elkényeztetettnek hittek, ám miután beszéltem velük és megismertek, rájöttek, hogy nem minden a látszat.

5. Most már hogy eltelt több idő, őszintén melyik iskoládban volt jobb? (barátság, hangulat, ...)

Petrik Viki: Egy kicsit hiányzik a régi sulim de itt sokkal jobb.
Pachman Anasztáziai: Mivel az előző iskolámban hat évet töltöttem el, elsős korom óta oda jártam, nagyon megszerettem az osztálytársaimat. Nehéz volt elszakadni tőlük. De úgy érzem, hogy be tudtam illeszkedni ide a Corvin Mátyásba. Megkedveltem, majd megszerettem mindenkit. Úgy érzem, hogy jól kijövök mindenkivel, sok barátságot kötöttem. A rövid idő ellenére most úgy érzem, hogy jobban szeretek ide járni.
Vangel Vivien: Természetesen itt jobban tetszik, bár a régi iskolám tanárai nagyon hiányoznak, és jó néhány barátn?m/barátom.

6. A régi osztálytársaiddal aktívan tartod a kapcsolatot? Találkozol még velük?

Petrik Viki: Valakivel néha találkozom, de valakivel csak telefonon szoktam beszélni.
Pachman Anasztáziai: Mivel nem nagyon jutok el Dunaszerdahelyre, ezért csak ritkán tudok találkozni némelyikükkel, de azért facebookon tartom velük a kapcsolatot.
Vangel Vivien: Nem igazán. Nem is voltam velük annyira szoros kapcsolatban.

7. Ha 2-2 jelzővel jellemezni kellene (pozitívum-negatívum) a jelenlegi iskolád, melyek lennének azok?

Petrik Viki:pozitív: barátságos,könnyű, negatív: nem ismertem senkit.
Pachman Anasztáziai: Főleg az osztálytársaimat kedvelem meg, viszont sokkal több a tanulni való itt, mint a régi iskolámban volt.
Vangel Vivien: Pozitívum: A tanárok kellőképpen tanítanak, és az iskola is rendbe van tartva. Negatívum: Délutáni órák( kötelező körök) - Szerintem a körök teljesen feleslegesek, aki szeretne az járjon, aki úgy érzi hogy nincs rá szüksége az pedig ne. Az, hogy kötelezővé van téve, olyan, mintha rákényszerítenék az embert valamire, amit nem szeretne csinálni. Én szívesen járok körökre, de nem mindenki van ezzel így.

8. Mesélnél kicsit a régi iskoládról, hogy ott milyen volt? (Azoknak a diákoknak, akik nemudnak hasonlítani)

Petrik Viki: Teljesen más mint ez a suli.A tanulást sokkal szigorúbban vettékk mint itt, de egész jó szórakozási programok voltak mint pl.:egészség nap, focibajnokság...
Pachman Anasztáziai: Szerettem oda járni, mivel elsős korom óta oda jártam, megszoktam a tanító néniket és tanító bácsikat, akik megtanítottak írni, olvasni, számolni. Abba az iskolába sokkal kevesebb diák járt, mint a Corvinba, és kevesebb volt a tanító is. Kis közösséget alkottunk.
Vangel Vivien: Nagyon szerettem ott, a tanító nénikkel és a gyerekekkel sok szép emlékem van, melyekre ha visszagondolok melegség önti el a szívem.

9. A jelenlegi, vagy a régi iskoládban volt a nagyobb "szigor" / "elvárás"?

Petrik Viki: A régiben nagyobb volt az elvárás.
Pachman Anasztáziai: A jelenlegi iskolámban nagyobb a szigor és a követelmény.
Vangel Vivien: Az elvárás teljesen ugyanaz tanulásra tekintve, ám a jelenlegi iskolám szigorúbb.

10. Találtál barátokat itt akik "belopták" magukat a szívedbe?

Petrik Viki: Igen
Pachman Anasztáziai: Persze találtam. Név szerint nem említek senkit, nehogy valamelyikük féltékeny legyen a másikra. De találtam itt barátokat, akikkel biztosan tartani fogom a kapcsolatot, ha már elballagok innen.
Vangel Vivien: . Nagyon sok barátra leltem itt. Szavakkal nem lehet kifejezni mennyire szeretem öket és bízom bennük. Olyanok mint a testvéreim, a második családom. Örülök, hogy megismerhettem őket!!!! A következő riport témáját te is kitalálhatod, javasolhatod. Írd meg, mi, vagy ki érdekel?

Forrás: Szerkesztoség     Cimkék:   Osztálynévsor