Október
ARCHÍVUM  /  VERSENY EREDMÉNYEK  /  SPORT EREDMÉNYEK
#10: OKTÓBER 12. 2018  /  Diáktanács
Nyomtatás Facebook csatorna Youtbe csatorna E-mail

A 2018/2019-es tanév végén iskolán egyik pedagógusa anyai örömök elé nézett, így egy "rövid-hosszabb" ideig iskolánk új pedagógusokat vett fel a angol tantárgy tanítására. Az újság és a diáktanács rövid riportot készített.

Katona Nikolas

Gyermekkori álmai között szerepelt valaha a pedagógus szakma? Igen, nagyon vonzott a pedagógusi szakma. Általános iskola 6. osztályában volt egy nagyon jó magyar tanárom, akinek köszönhetően döntöttem el, hogy ezen a területen szeretnék tevékenykedni. Előtte nem szerepelt a terveim között.

Miért pont a pedagógus szakmát választotta (angol/magyar)? Emberekkel foglalkozni nagy kihívás. Ahány ember, annyi féle tapasztalatszerzés. Úgy gondolom, hogy a pedagógus munkája során szintén tud tanulni a diákoktól új dolgokat és büszke arra, ha tanítványai az évek múltával hálával és jó emlékekkel gondolnak rá vissza..

Hol és mikor végezte el tanulmányait? Májusban végeztem (2018-ban) a komáromi Selye János Egyetemen.

Tanított-e már, ha igen hol, mikor? Csütörtökben tanítottam először. Nagyon sok mindent megtanultam az első évem alatt és örültem, hogy osztályfőnöki szerepet is betölthettem.

Hogyan szerzett tudomást a megüresedő helyről? Csölle Anita tanító néni lányától értesültem a megüresedett helyről. Nehéz volt összeegyeztetni az iskolai teendőimet a már meglévő dolgaimmal, hiszen egy Nyelvstúdióban is tevékenykedem mellette.

Meséljen kicsit magáról, pl.hobbi, pozitív-negatív tulajdonságok? Mint minden embernek, nekem is vannak pozitív és negatív tulajdonságaim. Nem szeretem egy kalap alá venni az embereket. Szeretem megadni minden embernek az esélyt, hogy megismerjem és ne az alapján ítélkezzek, hogy mi az első benyomásom. Hiszek az esélyegyenlőségben és az alá-fölé rendelt viszonyok megszüntetésében az osztályteremben. Legtöbb szabadidőmet a diákjaimnak szentelem, akikkel szívesen töltöm napjaim, de ha akad szabadidőm, akkor sokat olvasok, főleg 20. századi irodalmat. Emellett az írás is nagyon foglalkozat. Amatőr szinten írok szépirodalmat és különböző folyóiratokban publikálok. Ha negatívat is kellene mondanom, akkor kissé makacs és szigorú vagyok, de ez azért van, mert szeretem mindenkiből kihozni a bennük rejlő maximumot.

Mit vár a diákoktól (röviden), mik az elképzelések? Szeretném, hogy befogadjanak és közös erővel elérjük a kit?zött célt. Nagy öröm számomra, ha valakin hónapok múltával fejlődést veszek észre. Nem szeretheti mindenki az általam oktatott tárgyat, de úgy gondolom, ha a tanár személyisége megfogja a diákokat és van egy jó hozzáállása, az már fél siker.

Mi az amitől rögtön a "falra" tudna mászni? Attól frászt kapok, ha a diákok azt mondják, hogy "nem tudom". Ezt a szót a legkönnyebb mondani akár az életben is. Ha valaki nem próbálja meg, akkor honnan tudhatja, hogy nem tudja?

Kedvenc film/zene/étel? Film: Most jó
Zene: Rihanna: Diamonds
Étel: fokhagyma krémleves, spagetti sok mozzarellával

Hogy fogadták a tanárok, diákok? A tanári kollektíva nagyon jól fogadott. Mindenki nagyon nyitott volt és érdeklődő. Ha bármi kérdésem van, nyugodtan fordulhatok bárkihez. Különösen Rózsa Aurélia kollegan?met emelném ki, aki nagyon emberséges hozzáállást tanúsított felém. A diákok vegyesen fogadtak, de két hónap elteltével egyre többször hallom, hogy örülnek, hogy én tanítom őket.

Mit üzenne a diákoknak a riport végére? Én arra törekszem, hogy fellobbantsam azt a bizonyos lángot a fejetekben. Tartsuk és vigyük együtt tovább a tüzet!

Corvin Mátyás Alapiskola ® 2005  ¦