Október
ARCHÍVUM  /  VERSENY EREDMÉNYEK  /  SPORT EREDMÉNYEK
#10: OKTÓBER 12. 2019  /  Diáktanács
Nyomtatás Facebook csatorna Youtbe csatorna E-mail

Iskolánk pedagógus kara 2019-ben is bővült egy taggal. Megkérdeztük őt is.

Szabó Tímea

Gyermekkori álmai között szerepelt valaha a pedagógus szakma? Igen, már kislányként is álmodoztam arról, hogy egyszer tanító néni lehessek, majd a gimnáziumban kezdtem el komolyabban érdeklődni e szakma iránt.

Miért pont a pedagógus szakmát választotta (német/magyar)? Azért lettem pedagógus, mert már diákként is leny?gözött ez a hivatás. Kreatív és másokat tettekre sarkalló szakmát láttam benne. Mindenképp olyan munkát szerettem volna, melynek végzése közben emberekkel lehetek kapcsolatban.

Hol és mikor végezte el tanulmányait? 2018 augusztusában végeztem a Nyitrai Konstantin Filozófus Egyetemen.

Tanított-e már, ha igen hol, mikor? Ezelőtt még nem tanítottam sehol.

Hogyan szerzett tudomást a megüresedő helyről? A pedagógiai asszisztensi állásról az igazgató nénitől értesültem. Nagyon örültem ennek a lehet?ségnek, hiszen diákokkal foglalkozhatok és betekintést nyerhetek az iskola mindennapjaiba.

Meséljen kicsit magáról, pl.hobbi, pozitív-negatív tulajdonságok? Első számú hobbim az olvasás; amint tehetem, könyvet veszek a kezembe. Érdeklődésem főként a szépirodalmi alkotásokra irányul, mostanában kortárs szerzők műveiből válogatok leginkább. Emellett szívesen sportolok a szabadidőmben. Egyben pozitív és negatív tulajdonságomnak is tekintem, hogy maximalista vagyok magammal és másokkal szemben. Minden lehetőségből megpróbálom kihozni a legtöbbet.

Mit vár a diákoktól (röviden), mik az elképzelések? A diákoktól els?sorban együttm?ködést várok, hiszen csak így tudunk fejl?dést elérni, bármilyen tantárgyról legyen is szó.

Mi az amitől rögtön a "falra" tudna mászni? Ha valaki nem figyel, miközben hozzá beszélek.

Kedvenc film/zene/étel? Film: Életrevalók
Zene: Rihanna ft. Calvin Harris: We Found Love
Étel: Töltött csirkemell sült burgonyával

Hogy fogadták a tanárok, diákok? A tanárok kedvesek és segítőkészek voltak a kezdetekt?l; a diákok részéről is úgy éreztem, hogy pozitív volt a fogadtatás.

Mit üzenne a diákoknak a riport végére? A diákoknak azt üzenném, hogy mindig úgy viselkedjenek másokkal, ahogyan ők is elvárnák, hogy velük viselkedjenek.

Corvin Mátyás Alapiskola ® 2005  ¦