22|23

III.Bakancstúra
2023. április 1. | szokol tamás | fucsek erika | Szabó Tímea

BERG
Mindenkinek gratulálunk, jó pihenést.

A III. Bakancstúra első úticélja az Ausztriában található Berg volt. A Königswarte kilátótoronyból fantasztikus látvány tárult elénk. Túránk végeztével - sokak örömére- a Kittseeben lévő Csoki-csárdában pihentünk meg.

A Königswarte - sziklás határátkelő: Ausztria legkeletibb hegye Hainburg közelében, az Alsó-Kárpátokban, a szlovák határon található. A 344 méter magasan fekvő magaslatot Wolfsthal, Berg és Edelstal veszi körül. A hangulatos kirándulóhegy különböző túraútvonalakkal - és az északi szárnyon található dámszarvas-kerttel - vonzza a látogatókat. 2001 óta a Kaiserwarte 22 méter magas, fából készült kilátótoronyból fantasztikus kilátás nyílik.

Kép:szokol Tamás

Helyszín: Duna-vidék, Hainburg mellett / a szlovák határon. Rundwanderweg Königswarte - családbarát túra lombhullató erdőkön és szőlőültetvényeken keresztül a kilátótoronyhoz. Jó tudni: A kilátótoronytól nem messze található az osztrák fegyveres erők által folyamatosan fenntartott távközlési felderítő létesítmény, amelyet az 1950-es évek végén építettek - az USA finanszírozásával.

Kép:szokol Tamás

A túra útvonala, adatai:

A túra hossza (cca): 7,27 km
Menetidő, pihenőkkel: 2:45:43
Teljes szintemelkedés: 313 m

KITTSEE - CSOKI-CSÁRDA
Id. Franz Hauswirth 1949-ben a bécsi Gablenz utcában nyitotta meg cukrászdáját, a mai Hauswirth vállalat elődjét. A klasszikus cukrásztermékek mellett rövidesen csokoládéfigurák gyártásába is kezdett, melyeket más cukrászdáknak is szállított. A csokinyulakat és mikulásokat hamarosan az ebben az időben megjelenő szupermarketekben is lehetett kapni. A csokoládégyártás egyre nagyobb teret nyert, míg a hagyományos értelemben vett cukrászat folyamatosan veszített jelentőségéből, végül teljesen meg is szűnt. A 60-as évek elején id. Franz Hauswirth szülőfalujába, a burgenlandi Kittsee-be helyezte át a termelést. Idővel a Hauswirth vállalat Ausztria legnagyobb szezonális csokitermék előállítója lett.A gyár és a gyári eladás helye a templom közvetlen közelében van, ami már messziről látható

Néhány kép, a készített 146-ből:

Szokol Tamás
Tanár / Admin