23|24

Nyilvános Akció | GDPR

tanévnyitó
2023. szeptember 4. | szokol tamás | #1

Elkezdõdött a 2023/2024 tanév. Ma már ismét gyermekzsivajtól hangos az iskola.

Elröppent a nyári szünet. Van, aki szívesen megtoldotta volna egy-két nappal, héttel, van aki nagyon várta már a mai napot. Kinek rövid, kinek hosszú volt a szünet, annak ellenére vártuk ezt a napot, mert tudjuk egy új tanév áll előttünk, új kihívásokkal, új ismeretekkel.

Nagyon örömmel köszöntünk benneteket az új tanévnyitón! Ez egy különleges pillanat, amikor együtt ünnepelhetjük az iskolakezdés örömét és lehetőségeit.

Diákok, a tanulás mindig izgalmas és kihívást jelentő időszak. Az iskolapadokban rengeteg érdekes dolog vár rátok, új barátokat szerezhettek, és olyan tudást szerezhetek, amely segít majd az élet minden területén. Ne feledjétek, hogy a kérdések mindig jók, a kíváncsiság pedig vezethet a legizgalmasabb felfedezésekhez. Ma egy különleges pillanatban vagyunk együtt, amikor egy új fejezetet kezdünk az iskolai életünkben. A lehetőségek most tárulnak elénk, és mi magunk dönthetjük el, hogy milyen lesz ez a következő év.

Először is, szeretnék egy dolgot tisztázni:
mindannyian képesek vagyunk a sikerre.

Az iskolai évek nem mindig könnyűek, és lesznek nehéz pillanatok, de ne feledjétek, hogy ezek a pillanatok is hozzájárulnak a fejlődésünkhöz. A kihívások olyan lehetőségek, amelyeket kihasználva erősebbek és okosabbak válhatunk.

Kép:szokol Tamás

Légy kíváncsi! A tudás kincs, és az iskolában rengeteg lehetőségetek van arra, hogy új dolgokat tanuljatok meg. Ne csak a kötelező tananyagra koncentráljatok, hanem keressétek azokat a területeket is, amelyek igazán érdekelnek titeket. Az ismeretek bővítése sosem véget ér, és a világ rengeteg izgalmas dolgot tartogat számotokra.

Legyetek kitartóak! A siker nem mindig azonnal érkezik, de az elszántság és a kitartás elvezet a céljaitokhoz. Ne féljetek hibázni, mert a hibákból is tanulunk. Az igazi siker azoktól származik, akik nem adják fel, hanem minden nehézség ellenére kitartanak az álmaik mellett.

Legyetek jó barátok egymásnak! Az iskolában kialakíthatjátok az életre szóló barátságokat, és segíthettek egymásnak a nehéz időkben. Az egymásra figyelés és a támogatás fontos része a közösségünknek.

Végül pedig, ne feledjétek, hogy minden nap egy új lehetőség arra, hogy jobbak legyünk. Az új tanévben új esélyek várnak rátok, és mi mindannyian itt vagyunk, hogy támogassunk benneteket. Kívánom, hogy ez az év sikeres, örömteli és emlékezetes legyen számotokra! Bízzatok magatokban, és lépjetek előre a jövő felé! Köszönöm, hogy itt vagytok, és hajrá, diákok!

Kép:szokol Tamás

Iskolánk 4.osztályos diákjai kis mûsorral lepték meg a tanévnyitóra érkezőket.

Szokol Tamás
Tanár / Admin