Szept. 4.
Közlekedési park
Cikk  ¦   2015.09.04.

Köztudott, hogy a közlekedés legveszélyeztetettebb résztvevői a gyermekek. Fejlődésük, önállóságuk kialakulásához hozzátartozik a közlekedésre nevelés is. A gyermekek szemével nézve az utca teljesen más alakot ölt, mint ahogyan azt a felnőttek látják. Az iskola és a szülői ház közös feladata a gyermeket felkészíteni a biztonságos közlekedésre és megfelelőképpen motiválni. A helyes közlekedési magatartás a gyermek képességeinek függvénye. Iskolánk ezért mindent megtesz.

Egy látogatással kezdték az idei tanévet a 4. és 5. osztályos tanulók Galántára, ahol meglátogatták a közlekedési parkot. Megismerkedtek a biztonságos közlekedés szabályaival elméleti és gyakorlati részben egyaránt. Kerékpárokkal, rollerekkel rótták a kilométereket betartva a szabályokat, előírásokat.

Amikor a tanárok is útra kelnek

A délelőttöt fagyizással folytattuk, majd egy rövid időre birtokba vettük a játszóteret is. Reméljük "hasznos" tudnivalókkal gazdagodtak a diákok és ismereteiket alkalmazni fogják a mindennapi közlekedésben is.

Hogy milyen volt a hangulat? A képek önmagukért beszélnek.

Forrás: Szabó K. Beáta, Borbély Zsuzsa     Cimkék:  Archívum 2015/2016