Szept. 18.
Békefutás, Terménybemutató, III. Lecsófesztivál
Cikk  ¦   2015.09.15.

Egy és fél óra alatt a világ körül

Sokan álmodozunk és tervezgetjük, hogy egyszer körbejárjuk Földünk kontinenseit, legalább egy-egy bepillantást nyerve a különböző kultúrákba és társadalmakba. Azonban csak kevesek mernek ezért tényleg mindent megtenni és élni a lehetőséggel. Közéjük tartozik a dunaszerdahelyi születésű Antal Tamás, aki szeptember 18-án látogat el iskolánkba, hogy meséljen élményeiről.

Részlet a felvidék.ma riportból:
Ön útjai során látta többek között Nepált, a Himaláját, volt a Pireneusokban, Kínában, hogy csak néhány helyet említsünk az útjaiból.

Eddig több iskolában tartottam előadást, az iskolás gyerekeket leginkább az indiánok élete és az őserdők világa érdekelte, de kérdezgettek a tűzhányókról, a különleges állatfajtákról is. Aki eljön valamelyik előadásomra, az betekintést nyerhet az indiánok szokásaiba, hallhatja azt, hogyan élnek, szórakoznak vagy öltözködnek. Megtudhatja, hogy az inkák földjén élő gyerekeknek luxus az iskola vagy akár egy napozókrém. Sok gyereknek kicsi korától fogva dolgoznia kell, mivel számunkra elképzelhetetlenül nagy a szegénység. Összehasonlítva helyzetüket az indián gyerekekével, talán a mi gyerekeink is jobban megbecsülik majd mindazt, ami nekik már szinte természetes.

2002 és 2006-ban mászta meg többek közt az Ázsiai KALA PATTHAR-t (5545 /5643/ m) - Khumbu-Himalája (Nepál).

2014. szeptember 26-án, immár második alkalommal került megrendezésre Alistálon, a Corvin Mátyás Alapiskolában a lecsófesztivál, melynek célja e finom „ étek” elkészítése mellett szorosabbá tenni a gyermek-szülő-pedagógus kapcsolatot. Szép számban összegyűltünk és egy nagyon ízletes, könnyű vacsorát sikerült elkészítenünk. Amíg „rotyogott” a lecsó, a gyerkőcök önfeledten játszottak, a szülők pedig a pedagógusokkal beszélgethettek.

Bízunk benne, hogy idén is hasonlóan sikerül majd. Találkozunk szeptember 18-án.

Képek az előző év fesztiváljáról.

Forrás: Szabó K. Beáta,   Gömörilap.sk     Felvidék.ma Cimkék:   Archívum,   Békefutás programja