Szept. 30.
Tejtermékek világnapja - köszönjük Edmár Márta tan.néni
Cikk  ¦   2015.09.30.

A tej világnapjára emlékezve, az iskolánk diákjai is tejtermékeket fogyaszthattak a nagyszünetben, Edmár Márta tan.néni szervezésének és az iskola/gyerekek támogatásának köszönhetően.

Köszönjük neki...

A legfontosabb kalciumforrásunk, tartalmazza a hasznosuláshoz fontos D-vitamint és laktózt, azaz a tejcukrot, valamint fehérjéi teljes értékűek és könnyen emészthetőek. Az optimális csonttömeg kialakításához elengedhetetlen a megfelelő kalciumbevitel. Bár a csúcs csonttömeg 25-30 éves korunkra kialakul, a csontsűrűség megőrzése érdekében egész életünkben fontos, hogy rendszeresen igyunk tejet és sokat mozogjunk. Vannak azonban olyan betegségcsoportok, ahol nem ajánlott, vagy éppen mértékkel ajánlott a fogyasztása.

Forrás: Edmár Márta     Cimkék:   Konyha javítása