Okt.
Diákolimpia
Archívum ¦  Verseny eredmények ¦  Sport események ¦    2016.10.

2012 és 2014 után harmadik alkalommal rendezték meg a Diákolimpiát, amelyen a szlovákiai magyar alapiskolák tanulói vettek részt. Az országos döntő helyszíne ismét Dunaszerdahely volt. A közel 300 résztvevő a látványos megnyitó után asztaliteniszben, atlétikai négytusában, labdarúgásban, kézilabdában és sakkban mérhette össze az erejét. A Corvin Mátyás Alapiskola diákja, Ollé Anna 2014-ben bejutott az atlétikai négytusában az országos döntőjébe, ahol kislabda hajításban az első helyen végzett. 2016-ban Anna ismét bejutott az országos döntőbe a négytusában. Iskolánk tanulója megismételte korábbi sikerét, idén sem talált legyőzőre a kislabda hajításban és 47,25 méterrel országos bajnok lett. A 300 méteres síkfutásban 50,60 mp idejével a 3. helyet szerezte meg. A 60 méteres síkfutásban és a távolugrásban is az élmezőnyben végzett. Az összetett eredményeivel 182 pontot szerzett, amivel az atlétikai négytusában a 3. helyet szerezte meg. Anna ügyes, szorgalmas, kitartó, segítőkész, céltudatos lány, aki a sportban és a tanulásban is példát mutat. Az iskolai sportsikerein kívül kézilabdázik Dunaszerdahelyen. Korosztályában csapatának egyik legügyesebb, legtehetségesebb játékosa. Örömmel tölt el minket, hogy ilyen kiváló sportoló és példás tanuló látogatja iskolánkat. Anna végzős diák, akinek további sikereket kívánunk!

Forrás: Szerkesztőség,     Cimkék:  Sport, Ollé Anna

Website counter