21|22

2021-2022

5. évfolyam
Pinke Emma

A hétfői nap fantasztikus volt számomra! Tetszett amilyen programokon részt vettünk. Volt szlovák nyelvi verseny, osztályfőnöki óra, bántalmazással kapcsolatos előadás, egészségügyi bemutató. A szlovák versenyen csapatokban dolgoztunk és különféle játékos feladatokban mértük össze tudásunkat. Osztályfőnöki órán beszélgettünk. Az előadáson a testi-, lelki- és telefonon keresztül történő bántalmazásról volt szó. Az egészségügyi bemutatón egy gumibabán szemléltették az újraélesztést.

Mi is kipróbáltuk, beletettük a lábat vagy a kezet egy pirosba, és ha belepumpáltak, akkor az megkeményedett. Mutattak nyílt sebes és égett kezet, be is kötötték a kezünket. Nekem a legjobban az egészségügyi program tetszett, nagyon érdekes volt. A többi program is nagyon jó volt.

Kép:szokol Tamás

6. évfolyam
2021-2022

A búcsú hétfői programok keretén belül megismerkedtünk az egészségügyi alapellátással, az újraélesztéssel (amit ki is próbálhattunk), beszélgettünk azokról a természeti katasztrófákról, melyeket az ember idéz elő, mégpedig a bolygó szennyezéséről. Részt vettünk egy angol, majd szlovák nyelvi vetélkedőn is, amelyek nagyon jó hangulatban teltek, hiszen csapatokban mérhettük össze tudásunkat játékos formában. A hatodikosok napja élményekkel, programokkal teli volt, mindenki nagyon jól érezte magát!

7. évfolyam
Santúr Adrienn

A hetedik osztálynak búcsú hétfőn egy nagyon tanulságos, és egyben izgalmas napja volt. Elsősorban egy interaktív, droggal kapcsolatos beszélgetésen vettünk részt, ahol osztályunk tanulói saját véleményük alapján dolgoztak össze, vagy különféle szituációkat játszhattak el. Ezután a cigarettával kapcsolatban néztünk meg egy rövidebb videofelvételt, majd pedig a Mosolygó kék szemek című filmet tekintettük meg. A diákok sokat tanulhattak, és a legfontosabb az, hogy ezek mellett jól érezték magukat, szórakozhattak, és együtt lehettek.

Kép:szokol Tamás

8. évfolyam
Verbo Fanni

November 15-én osztályunkban különféle előadások voltak búcsú hétfőjén. Először a helytelen dohányzásról megnéztünk egy filmet, majd beszélgettünk arról, hogy miért káros a szervezetre és milyen nem kívánatos hatása van hosszútávon. Aztán az egészségügyi iskolából 2 tanuló megmutatta a szakoktató segítségével, hogy hogyan kell újraélesztészteni egy embert. Az osztály nagy része ki is próbálta és eléggé tetszett nekik. Végül felvilágosító óránk volt, amin csoportokban kellett feladatokat oldani. Mindnyájan nagyon jól szórakoztunk és sokat nevetünk.

9. évfolyam
Szamaránszky Zsófia

Búcsú hétfő a 9.osztályban A hétfő egy unalmas napnak indult, de az iskolába belépve mégsem lett így, mivel a tanárok különféle programokat szerveztek az iskola összes osztálya számára. Először az osztályfőnökünkkel töltöttük az időt, beszélgettünk. Olyan nyolc óra körül átmentünk a földrajzterembe, mivel ott volt az első előadás.

A Dunaszerdahelyi Egészségügyi Középiskolából jött el hozzánk egy tanítónő két diákjával, hogy bemutassák az iskolát és a fő elsősegélyi gyakorlatokat is elmondják nekünk. Megtudtuk, hogy különféle vészhelyzetekkor mi a teendő. Páran még ki is próbálhattuk egy erre a célra készült ¸¸próbababán¸¸ a teendőket. Egész hangulatosan telt az idő. Az előadás után a tornaterembe mentünk, mivel még egy-két héttel ezelőtt minden osztálynak el kellett döntenie, hogy mit szeretne csinálni az előadásokon kívül ezen a napon. És hát így esett a választásunk a tornateremre, a sportra. Aki akart az játszhatott, de nem volt kötelező. Mivel a fiúk inkább focizni szerettek volna, ezért úgy döntöttek, hogy egy ideig játsznak ők, utána pedig mi lányok meg egy-két fiú kosarazhatunk. Ez így cserélődött míg vége nem lett az órának. Egy kicsit kifáradva mentünk vissza az osztályterembe. Ez után volt egy 20 perces tízórai szünet.

Miután ettünk, elkezdődött a felvilágosító óra. Többféle játékot is játszottunk, melynek során elmondtuk, hogy mit gondolunk egymásról. Az előadó állításokat sorolt fel, és mi eldöntöttük, hogy szerintünk igaz vagy hamis. Ezután csoportokba állított minket, és egy papírra leírtuk a válaszainkat arra a 3 kérdésre, amit felírt a táblára. Utána minden csoport felolvasta a válaszát. Beszélgettünk még a randiról és az ehhez tartozó dolgokról. Szót ejtettünk arról is, hogy egy párkapcsolatnak mik az alapvető szükségletei, amik kihagyhatatlanok a tartós és bizalmas kapcsolathoz. Egy kicsit csalódottak voltunk, hogy a helyzet miatt nem jöhettek körhinták, az iskola után nem tudtunk kimenni és közösen, vidáman eltölteni a délutánt.

Ennek hiányában boldogan, de kissé fáradtan léptünk ki délben az iskolából. Így visszagondolva nagyon is jól éreztem magam ezen a napon. Szerintem mindenki örült annak, hogy nem kellett tanulni. Szamaránszky Zsófia, 9.osztály

Szokol Tamás
Tanár / Admin