20|21

Nyilvános Akció | GDPR

2020.szeptember 30. | ifj.Bíró Ildikó

A 2019/2020-as tanévben iskolánk sikerrel vett részt a Jobb Veled a Világ Alapítvány által működtetett Boldogság Intézet nyílt pályázatán. Ennek keretében a "Boldog Iskola" cím elnyerését tűztük ki célul a 2020/2021-es tanévben.

A Boldogságóra program kiemelt küldetése, hogy a pozitív pszichológia eredményeire építve adjon ötleteket és módszertani segítséget a boldogságra való képesség fejlesztéséhez az iskolás korosztály számára.Fókuszában az áll, hogy hogyan lehet a negatív gondolkodásmódon változtatni és optimista hozzáállást kialakítani a diákok körében. A Boldogságórák csökkentik a tanulók szorongását, miközben erősíti önbizalmukat. Így nemcsak kiegyensúlyozottabbá válnak a gyerekek, de az iskolában is jobban teljesítenek. A pályázat által kínált módszer segít abban, hogy a programban résztvevő gyermekek olyan technikákat tanuljanak, amelyek segítséget adnak számukra a mindennapi életben. Létrejön egy fantasztikus osztályközösség, akik különböző megküzdési stratégiákat sajátítanak el, amelyeket a problémás helyzetekben tudnak alkalmazni. A teljes Boldogságóra program 10 egymásra épülő témából áll, amelyek fokról fokra ismertetik meg a boldogság különböző összetevőit, feltételeit. Az egyes témakörök:

1. A hála gyakorlása
    2. Az optimizmus gyakorlása
    3. Társas kapcsolatok ápolása
    4. Boldogító jó cselekedetek
    5. Célok kitűzése és elérése
    6. Megküzdési stratégiák
    7. Apró örömök élvezete
    8. A megbocsátás gyakorlása
    9. Testmozgás
    10. Fenntartható boldogság

Intézményünk vállalja a tízhónapos program tematikájának megfelelő ütemezését, a boldogságórák megtartását a cím elnyerésével járó oktatási csomag használatával a 2020/2021-es tanévben.

Köszönjük a Jobb Veled a Világ Alapítványnak, hogy a program részesei lehetünk!

TK konyv

ifj. Bíró Ildikó