21|22
 Nyilvános Akció | GDPR

Iskolánk új diákja
2021. December 1. | iskola tanárai

Iskolánkba új diákok érkezése után, kis riportot készítünk velük, hogy azok is megismerhessék, akik nem a közvetlen osztálytársuk.

Kozma Kármen
2021.december 1.

Kép:szokol Tamás

1. Annak idején, miért kellett iskolát váltanod? Miért pont ebbe az iskolába jöttél?
Az iskolát magamtól váltottam, mert nem éreztem jól magam ott.

2. Izgultál az első nap, hogy milyenek lesznek az osztálytársaid?
Nagyon izgultam.

3. Ismertél valakit ebből az iskolából, esetleg az új osztályodból?
Egyáltalán nem ismertem itt senkit.

4. Milyenek voltak az első tapasztalatok, osztály, tanárok, iskola?
Az osztály tetszik / tetszett! A tanárok is szimpatikusak. Még meg kell szoknom mindent, az új környezetet, az osztálytársaimat, a pedagógusokat.

5. Most már hogy eltelt pár nap, melyik iskoládban érzed jobban magad? (barátság, hangulat, ...)
Hogy őszinte legyek, ugyan úgy érzem magam vannak eltérések a diákokkal, de természetessen majd ezt is tisztázzuk.

6. A régi osztálytársaiddal aktívan tartod-e a kapcsolatot? Találkozol-e még velük?
Sajnos megromlott velük a kapcsolatom, de néha-néha beszélek velük. Azokkal szoktam összefutni, akik a közelben vannak hozzám.

7. Ha 2-2 jelzővel jellemezni kellene (pozitívum-negatívum) a jelenlegi iskolád, melyek lennének azok?
P: Barátságos gyerekek, jó tanárok.
N: Még nem tudnék ilyet említeni.

8. Mesélnél kicsit a régi iskoládról, hogy ott milyen volt? (Azoknak a diákoknak, akik nem tudnak hasonlítani. Tanár, diák, osztálytársak)
Nem szeretnék megsérteni senkit sem, a régi tanáraim vagy a volt diáktársaim közül. Talán csak annyit említenék, hogy számomra hiányzott az összetartozás. Voltak nagyon jó élményeim, de több magánügyi dolog történt, amire nem szívesen emlékszem vissza.

9. A jelenlegi vagy a régi iskoládban volt a nagyobb "szigor" / "elvárás"?
Ezt, a jelenlegi iskolám azért szeretem jobban, mert úgy jöhetek, ahogy jónak érzem magam, és nem kell másoknak megfelelnem.

10. Találtál barátokat itt, akik "belopták" magukat a szívedbe?
Igen, aminek nagyon-nagyon örülök. A rövid idő ellenére több barátnőre tettem szert.

Szokol Tamás
Tanár / Admin