Szept. 2.
Tanévnyitó - reggel
Cikk  ¦   2015.09.02.

Tanévnyitó 2015/2016

"Ma gyermekzsivajtól hangos az iskola"

Eltelt, vége a nyári szünetnek. Eljött a tanév eleje, az első nap, amikor ismét találkozunk osztálytársainkkal, tanárainkkal. Az ünnepélyes tanévnyitó a Himnusz elhangzásával, majd Kristóf Enikô (igh.) programismertetésével folytatódott. Iskolánk 3.osztályos tanulói vidám zenés műsorral nyitottak, hozva meg ezzel az igazi felismerést, igen, megint elkezdődött az iskola. A műsor után iskolánk igazgatónője, Kázmér Éva tartotta meg ünnepi beszédét. Köszöntötte a megjelent diákokat, szülőket, pedagógusokat, falunk polgármesterét, a szülői szövetség elnökét, valamint a nyugalmazott tanítókat. Beszédében beszámolt a 2015/2016-os tanév változásairól a nyáron történt munkálatokról, a tantermek és az iskolai étkezde felújításáról. Felhívta a figyelmet iskolánk feladatára:

"Biztosítani a tanulók, a pedagógusok és a technikai alkalmazottak biztonságát, felfedezni a tanulókban a képességet, hisz mindenki valamiben jó, a 9. a 0. és a 1. osztályokkal való törődést, beilleszkedést, valamint a sikeres tesztelést és a felvételi vizsgát."

Beszédét egy kínai közmondással fejezte be: "Ha egy évre tervezel, ültess rizst, ha húsz évre tervezel, ültess fákat, ha a következő generációknak tervezel, tanítsd az embereket!"

Az igazgatónő tanévnyitóját követően a tanulókat és a szülőket falunk polgármestere, Horváth Tamás köszöntötte, majd a Művészeti Alapiskola igazgatónője, Oros Márta, végül Szamaránszky Gizella katolikus hitoktató mesélt el egy történetet. Az új Corvinos kisiskolásokat - a 9 nulladikos és 14 elsős tanulót - iskolánk végzős diákjai köszöntötték egy szál virággal, majd kísérték őket leendő osztályukba.

Útban az osztály felé

Kik lettek az 0.1.5.6.A osztályfőnökei?
0.osztály: Horváth Éva
1.osztály: Kristóf Enikő
5.osztály: Borbély Zsuzsa
6.A.osztály: Edmár Márta

Az ünnepélyes tanévnyitó befejező részében az osztályfőnökök jutottak szóhoz, osztályaik köré gyűlve, elmondták a fontosabb szervezési kérdéseket.

Amit hozni kell (a legfontosabbak):
- papucs / papucstartó
- jegyzetfüzet / toll
- WC papír (6guriga)
- tízórai
- jókedv

Hogy milyen volt a hangulat? A képek önmagukért beszélnek.

Dátum: 2015.09.02      Forrás: Szerkesztőség     Cimkék:  Tanszercsomag, Órarend, Tanévnyitó, Pedagógusok, Osztálynévsor

(*igh. - igazgató helyettes)