20|21

Diákjaink tollából
2020. november 30. | szokol tamás

Tóth Rebeka, 6.osztály
Az előző 3-4 hónap majdnem az emberiség összeomlásához vezetett. Szerencsére együttes erővel legyőztük a rosszat. Az elmúlt időszakban a karantén alatt egész nap otthon voltunk, nem lehetett kimenni, ha valaki pedig kikényszerült, akkor maszkot és kesztyűt húzott. Az én otthon töltött napjaim irtó unalmasak voltak. Tanultam, telefonoztam, unatkoztam. A tanulás egyedül rossz volt, sok volt a lecke, emellett online órák is voltak. Az online óra viszont jó volt, mivel láthattuk egymást az osztálytársakkal, és az anyagot is elmagyarázta a tanító néni. Júniusban a törvények enyhültek, akkor már kijártunk a barátokkal találkozni. Mi, hatodikosok, csupán két alkalommal mentünk be az iskolába: a könyveket adtuk le, valamint megkaptuk a bizonyítványt.

Füssi Boglárka, 7.osztály
A napom átlagosan telt, reggeli után délig tanultam. Délután általában kint voltam. Még áprilisban kaptunk egy kiskutyát, így arra vigyáztam, hogy ne csináljon rosszat. Ahogy egyre jobb lett az idő, megérett a termés a gyümölcsfákon. Többször leszedtem a gyümölcsöket a fáról, miközben a kutyára is figyeltem, mert bejárkált a kertbe és szétrágott mindent. Sokat kézműveskedtem. Gipszet is öntöttem, kifaragtam és kifestettem. Erzsikével kijártunk görkorizni.

Bodó Rebeka, 7.osztály
A karantén alatt általában 10-11 óra között ébredtem. Amikor online óra volt, akkor korábban keltem fel. Legtöbbször videót néztem, tanultam, foglalkoztam a kutyával. Egy alkalommal fát vágtunk a papával, cseresznyét és meggyet szedtem. Többször voltam a Boginál, akivel sokat játszottunk. Amikor már csillapodott a helyzet, enyhültek a tilalmak, elmentünk a másodunokatesómékhoz.

Mozgay Máté, 7.osztály
Az otthontanulás nekem nem tetszett, sajnos keveset tanultam, viszont kint sokat dolgoztam. Ha jó volt az idő, kimentünk fürödni a falu határában lévő tóhoz. Majdnem minden nap kint bicikliztünk. Egy alkalommal Bősre is elmentünk a vízierőműhöz, hazafelé megálltunk gyrosozni.

Vanko István, 7.osztály
Hétköznap tanultam, online oktatás is volt magyarból és angolból. Hétvégén elmentünk biciklizni, focizni a barátokkal, amikor már ki lehetett menni. Júniusban több osztálytársammal visszatértem az iskolába. Jó volt őket újra látni.

Bögi Patrik, 7.osztály
A karantén alatt több mindent csináltam. Reggelenként tanultam, utána játszottam. Amikor már javult a helyzet, akkor kijártunk a barátaimmal. A karantént azt élveztem, de egy kicsit unatkoztam is alatta. De legalább így többet beszéltem telefonon azokkal az emberekkel, akikkel ritkán találkozok.

Horváth Áron, 7.osztály
Minden hétköznap felkeltem, megreggeliztem, aztán tanultam. Minden kedden volt magyar online óránk, szerdán pedig angol. Egyszer két hétig nem mehettem ki a házból, mert apukám külföldről érkezett haza. Ez alatt nagyon unatkoztam. A szülinapomra kaptam számítógépet, azóta minden nap játszok a Csabával. Az iskola két utolsó tanítási hetében örömmel mentem az iskolába, mert végre láthattam az osztálytársaimat 3 hónap után.

Vígh Erzsébet, 7.osztály
Az elmúlt időszakban a reggeli után tanultam és segítettem otthon anyuéknak. Nem unatkoztam, mert mindig volt mit csinálni. Sokat játszottam Bogival és sportoltam. Voltunk unokatestvéreméknél is. Görkorcsolyáztam is, még a töltésnél is voltunk a Dunánál. Azért mentem iskolába amikor már lehetett, hogy legalább az az egy hét más legyen a szünet előtt. Nekem nem jött be ez a fajta tanítás, sokkal jobban szeretem a hagyományos tanítási formát.

Kosár Zsóka, 8.osztály
Az elmúlt hónapokban a koronavírus jelentős mértékben felkavarta az életünket. Nagyon sok változást tapasztalhattunk azóta. Mindenki maszkban, kesztyűben jár az üzletbe, az utcákon. Nekem is nagyon megváltoztatta a mindennapjaimat. Otthontanulás volt több hónapig, nem találkozhattam a családtagjaimmal, a barátaimmal a megszokott módon. Szerencsére idővel enyhült a helyzet. Azóta bár maszkban, de elengednek a faluba, a városba, és többet lehetek a szeretteimmel, aminek nagyon örülök.

Patassy Kitti: Karantén
Patassy Kitti, 9.osztály

Minden ember otthon ül,
ez a legnehezebb a szabályok közül.
Süt a nap, jönnek a jó idők,
és sajnos a sarokban állnak a cipők.

Ha kilépsz a házból: maszk és kesztyű,
már a bicikliken sem jó a csengettyű.
Kínaiak és a finom denevér,
az étkezéshez még a kígyó is belefér.

Eljött hozzánk is ez a vírus,
a tünetek között sok a típus.
Ez a fajta nem más, mint a korona,
fertőtlenítő és szappan,
ez a kettő nélkülözhetetlen a napban.

Lassan már ember fél az embertől,
sokan írtóznak a tengertől.
Jöjjön a nyár, a meleg,
és a világon meggyógyul az összes beteg.

Légy óvatos, figyelj oda,
annál előbb nyílik meg iskola és óvoda!

Kép:szokol Tamás

Olyan képeket lehet itt találni, melyekről nem készült szöveges cikk, de megtörténtek, így megolsztjuk veletek ezeket az emlék-képeket.Képek szeptember - novemberből

Szokol Tamás
Tanár / Admin