ARCHÍVUM  |  VERSENY   |  SPORT  |    PEDAGÓUSOK  |    DIÁKOK

Távoktatás

Radi Jázmin
    diák

Tavaly márciusban gyökeresen megváltozott az iskolai oktatás.

Az egész iskola áttért az internetes távoktatásra a vírus miatt. Kezdetben nagyon örültem ennek a tanítási formának, mivel nem kellett korán kelni és sokat lehettem otthon. Azonban egy idő elteltével kezdett elegem lenni ebből a helyzetből, és visszavágyódtam az iskolapadba. A tanítás e formáját még sohasem tapasztalta senki azelőtt, és nagyon furcsa volt. Gondot okozott sok esetben az internet döcögős működése és az órákra való bejelentkezés. Anyukám sokat segített ebben, végül belejöttem. Jó volt, hogy legalább ebben a formában is tudtunk tanulni. Igaz, ez a tanulás nem volt annyira élvezetes. Így kevesebb óránk volt, és több időbe telt megérteni egyes tananyagokat. A szüleim próbálták elmagyarázni, amit nem értettem, de az mégsem ugyanolyan, mintha a tanító nénik magyaráznák. A dolgozatírás és a felelés is nehezebben ment, mintha az osztályban lett volna. Már egy éve tart ez a lehetetlen helyzet! Naponta figyelem a híreket, hogy mikor kezdhetünk iskolába járni. Már nagyon hiányoznak az osztálytársaim, a tanító nénik, és úgy összességében az iskolai közeg. Szeretek otthon lenni, de ez már nagyon hosszú idő és unalmas is!

Szívből remélem, hogy lassan újra visszaülhetünk az iskolapadba, és minden visszaáll az eredeti - vírus előtti - kerékvágásba!

• Távoktatás

Sipos Máté
    diák
    A vírus mindenki életére hatással volt és hatással van a mai napig.

A felnőtteknek és a gyerekeknek is komoly változásokhoz kellett alkalmazkodni. Az első változás a mi számunkra, hogy bezárták az iskolákat. Személy szerint én ennek nagyon örültem. Szeretek otthon lenni. Az is tetszett, hogy nem kell korán kelni. Sokkal kevesebb óránk van. Nincs sok feleltetés és dolgozatírás. Több a szabadidőm ebből adódóan. A barátaim viszont nagyon hiányoznak. A maszk viselését nem szeretem! Inkább nem is megyek sehová. Hiányoznak a kirándulások. Szeretnék a kedvenc játéküzletemben nézegetni.

Remélem, hamarosan a régi életünket élhetjük!

• Távoktatás

Rampasko Rebeka
    diák
    Mint minden tanulási formának, a digitális oktatásnak is megvannak a maga előnyei és hátrányai.

Tavaly márciusban kezdődött, egy eddig szokatlan oktatási forma váltotta fel az eddigi iskolai hétköznapokat. A különleges helyzet során különféle megmérettetések vártak rám, mint az online feladatlapok, internetes kérdőívek, házi fogalmazások, online felelések. Megtanultam beosztani a saját időmet. Délelőtt az online órák, utána megebédeltem, és neki kellett kezdenem a tanulásnak, a feladatok megoldásának. Ez egy ideig nagyon tetszett nekem, de utána rá kellett jönnöm, hogy mindig egyedül vagyok, nem tudok szólni a barátaimhoz. Szinte ki sem mehettem az utcára, mert csak a legszükségesebb esetben kelhet útra valaki.

Már nagyon várom, hogy újra minden a régi legyen, és mehessek iskolába!

• Diákok további munkái ...

Cikkek az Archívumból 19/20

Corvin Mátyás Alapiskola ® 2005  ¦  visitor counter