Április 30.
Adatvédelem 2018 - GDPR
Archívum  ¦  Verseny eredmények  ¦  Sport események

V máji 2018 vstúpi do platnosti nové Nariadenie Európskej únie upravujúce ochranu osobných údajov (GDPR), ktoré prinesie do oblasti ochrany osobných významné zmeny, nové povinnosti, ako aj likvidačné sankcie, a to takmer pre všetky obchodné spoločnosti, živnostníkov, ako aj ďalšie subjekty (napr. obce alebo školy).

Notebook

Ochrana osobných údajov od 2018.5.25

Nové Nariadenie je na území SR od 25. mája 2018 priamo účinné, a teda nahrádza doterajší zákon o ochrane osobných údajov. Úprava nariadenia sa dotkne takmer každého podnikateža, nakožko osobnými údajmi sa rozumejú napríklad mena a priezviská (zamestnancov, zákazníkov, a pod.), bydliská, dátumy narodení a rodné čísla, obchodné mená spoločností, IČO, emailové adresy, telefónne čísla, fotografie, a mnohé ďalšie. Každý, kto akýmkožvek spôsobom prichádza do kontaktu s týmito údajmi, je povinný zabezpeči ochranu týchto údajov v súlade s novým nariadením.

tehetseg_logo

Corvin Mátyás Alapiskola®